fbpx

Mit 1: Korzystając z usługi windykacji, stracę swojego klienta

Profesjonaliści od odzyskiwania należności maksymalnie długo próbują negocjować polubownie – dopiero jeśli dłużnik nie wykazuje żadnej chęci dogadania się, komunikacja staje się jeszcze bardziej asertywna i dłużnik jest informowany, jakie będą skutki braku płatności. Jak wynika z badania Kaczmarski Inkasso „Relacje między kontrahentami po zleceniu windykacji” ”, przeprowadzonego w 2021, relacje biznesowe 40% firm, które skierowały sprawy do windykacji, pozostały bez zmian.

Pamiętaj, to ważne! Jak nie zlecisz sprawy – nie stracisz klienta, ale stracisz pieniądze.

System Comarch ERP w Apfino
System Comarch ERP w Apfino

Mit 2: Na pewno dużo zapłacę za windykacje

Zlecenie odzyskania pieniędzy na platformie Apfino nie wymaga żadnych opłat wstępnych. Prowizję zapłacisz jedynie od odzyskanych dla Ciebie pieniędzy. Nic nie ryzykujesz!
Pamiętaj, że w Apfino skorzystasz z windykacji na koszt dłużnika. Polskie prawo pozwala Ci odzyskać od dłużnika zapłaconą prowizję, dzięki czemu za usługę nic nie zapłacisz!

Im szybciej zlecisz windykację – tym mniejsza będzie prowizja. Wynika to z faktu, że im dłużej po terminie płatności – tym proces odzyskiwania należności jest trudniejszy.

Mit 3: Odzyskiwanie pieniędzy będzie długo trwało

Nie zapominaj, że im szybciej zlecisz sprawę, tym krótszy jest czas odzyskania należności.
Działania windykacyjne podejmowane są maksymalnie następnego dnia po zleceniu sprawy.

Korzystając z usługi windykacji na platformie Apfino, płacisz prowizję tylko za odzyskane środki. Zatem negocjatorom, którym powierzasz sprawę, tak samo jak Tobie zależy na sukcesie.

Jaka jest alternatywa dla windykacji? Pozew w sądzie, który i tak 2-3 miesiące będzie czekał na rozpatrzenie…

System Comarch ERP w Apfino
System Comarch ERP w Apfino

Mit 4: Nie odzyskam pieniędzy

Najważniejsze – im dłużej będziesz czekać, tym mniejsza szansa odzyskania pieniędzy.

Nie warto zwlekać ze zleceniem sprawy! W sprawach zgłoszonych do 60 dni od daty przeterminowania faktury, nasz Partner Kaczmarski Inkasso ma 80% skuteczności.

Mit 5: Zlecenie sprawy będzie wymagało ode mnie dużego zaangażowania

W Apfino działasz błyskawicznie, zlecając sprawę online kilkoma kliknięciami!

Wszystkie dane uzupełniają się automatycznie na podstawie faktury. Status sprawy zweryfikujesz szybko i wygodnie na platformie.
Co więcej, gdy Twój klient opłaci przeterminowaną fakturę, nie musisz kontaktować się z firmą windykacją, by zgłosić ten fakt, ponieważ otrzyma ona powiadomienie o zmianie salda na fakturze. Tę funkcję uruchomisz w ustawieniach usługi, bądź w trakcie podpisywania umowy.

System Comarch ERP w Apfino
System Comarch ERP w Apfino

Mit 6: Nie będę wiedzieć co dzieje się z fakturą po zleceniu sprawy

Korzystając z usługi windykacji w Apfino, masz wgląd w status sprawy i na bieżąco sprawdzasz co dzieje się z fakturą zleconą do odzyskania należności.
Ponadto, informacje na każdym etapie sprawy otrzymujesz automatycznie na swojego maila!

Mit 7: Zarządzanie należnościami nie jest istotne w prowadzeniu firmy

Dbanie o płynność finansową to podstawa funkcjonowania każdego biznesu.
Jednym z jej najważniejszych procesów jest właśnie zarządzanie należnościami.

Czekanie, aż klient sam zapłaci, nie pomaga w zachowaniu płynności finansowej firm. Badanie „Relacje między kontrahentami po zleceniu windykacji” pokazało, że przedsiębiorstwa korzystające z windykacji polubownej są postrzegane jako wiarygodne i odpowiedzialnie podchodzące do zapłaty za swoją pracę. Wskazało tak aż 73% małych i średnich przedsiębiorstw.

Bez płynności finansowej Twoja firma nie będzie mogła realizować bieżących działań – to od niej zależy terminowe wypłacanie wynagrodzenia pracownikom czy dokonywanie opłat do ZUS i US, ani inwestować w rozwój.

System Comarch ERP w Apfino