fbpx

często zadawane pytania

FAQ

Link do płatności

Uruchomienie dodawania linku do szybkiej płatności online na fakturze jest darmowe. Koszt obsługi płatności ponosi osoba, która reguluje należność za fakturę. Wysokość prowizji jest uzależniona od wartości faktury – szczegóły poniżej. null
Linki do płatności online są generowane i nanoszone tylko na Eko faktury, dlatego upewnij się, czy korzystasz z Eko Wydruków. Aby link do płatności online był widoczny na fakturze, należy mieć uprzednio uruchomioną usługę linku do płatności na platformie Apfino. Jeśli chcesz to zrobić, wejdź w zakładkę Ustawienia > Płatności > Uruchom bezpłatne dodawanie linku do płatności na moich fakturach. Gdy włączysz usługę, link do płatności będzie automatycznie dodawany do faktur, które:
  - są w walucie PLN,
  - nie przekraczają kwoty o równowartości 1000 euro - wyrażonej w złotówkach,
  - nie są objęte mechanizmem podzielonej płatności (split payment),
  - są opłacane na rachunek w polskim banku.
Środki wpłacone przez kontrahenta trafią na konto firmowe w ciągu maksymalnie 15 minut od zlecenia płatności.
O transakcji dowiesz się w ciągu max. 15 minut od zlecenia płatności przez klienta. Informację zobaczysz po zalogowaniu się do platformy Apfino. Dana należność zostanie przeniesiona do sekcji 'Opłacone'.
W takiej sytuacji nie możesz skorzystać z usługi dodawania linku do szybkiej płatności online na fakturze. Usługa jest dostępna wyłącznie dla faktur, które:
  - są w walucie PLN,
  - nie przekraczają kwoty o równowartości 1000 euro - wyrażonej w złotówkach,
  - nie są objęte mechanizmem podzielonej płatności (split payment)
  - są opłacane na rachunek w polskim banku.
Usługa jest realizowana przez spółkę Blue Media – polskiego operatora płatności z siedzibą w Sopocie. Blue Media od 1 października 2013 r. ma status krajowej instytucji płatniczej nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Od 2011 r., na mocy zgody Narodowego Banku Polskiego, prowadzi działalność rozliczeniową i rozrachunkową, nad którą NBP sprawuje nadzór. Posiada certyfikat PCI DSS, umożliwiający przetwarzanie danych kartowych w systemach informatycznych i bramkach płatniczych. Należy do Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności oraz Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich. W 2019 r. uzyskała rozszerzenie licencji KNF, które pozwala na świadczenie usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS) oraz usługi inicjowania płatności (PIS) zgodnie z przepisami dyrektywy PSD2, obowiązującej w Polsce od tego samego roku.
Link do płatności online może być umieszczony na fakturach złotówkowych, których wartość brutto nie przekracza równowartości 1000 euro – wyrażonych w złotówkach, które nie są objęte mechanizmem podzielonej płatności (split payment) oraz będą opłacane na rachunek w polskim banku.
Tak. Żeby to zrobić – kliknij w komendę 'Pobierz link do płatności' na danej fakturze w systemie Comarch ERP.
W systemie Comarch ERP Optima link do płatności na własnym wzorze faktury może umieścić serwisant obsługujący konto danej firmy. W tym celu należy: 1. skopiować oryginalny wydruk faktury z linkiem do płatności 2. podejrzeć definicję 3. zmodyfikować oryginalny wydruk o funkcje własne Klienta albo przenieść logikę oryginalnego wydruku do jego wydruku
Tak. Po włączeniu usługi w Apfino link do płatności online będzie się dodawać automatycznie do każdej faktury sprzedażowej (spełniającej warunki) na widoku Eko faktury.
Obecnie kontrahent może skorzystać z najpopularniejszych metod płatności, czyli przelewu online oraz płatności BLIK, żeby opłacić fakturę.
Pieniądze są dostarczane na rachunek wskazany na fakturze, czyli zdefiniowany w systemie Comarch ERP. Natomiast w polu 'nadawca przelewu' będzie widoczna firma Blue Media, jako operator płatności.
W polu 'nadawca przelewu' będzie widoczna firma Blue Media, jako operator płatności. Natomiast w 'tytule przelewu' będzie widoczny numer transakcji oraz numer faktury, której dotyczy płatność, dzięki temu można z łatwością przyporządkować wpłatę do konkretnej faktury.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Skontaktuj się z nami