fbpx
Menu
Menu

Faktoring

Zamienimy Twoje faktury na gotówkę!

Oczekiwanie na płatność od kontrahenta 30, 60 czy nawet 120 dni po wykonanej pracy może poważnie zaburzyć płynność finansową przedsiębiorstwa.

Usługa faktoringu pozwala przyspieszyć płatność faktur i skrócić czas oczekiwania na przelewy od kontrahentów nawet do 1 dnia.

Załóż darmowe konto
Usługi faktoringowe - Apfino

TWOJE KORZYŚCI

Dlaczego warto korzystać
z faktoringu online w Apfino?

Do 100% wartości faktury netto wypłacane od ręki

Do 100%

wartości faktury netto
wypłacane od ręki

Nawet 10 000 000 zł limitu faktoringowego

Nawet 10 000 000 zł

limitu faktoringowego

Wniosek w 100% online

Wniosek 100% online

bez wychodzenia z domu

Jasna i klarowna oferta

bez ukrytych opłat

Elastyczne rozwiązanie

dostosowane do potrzeb
małego przedsiębiorcy

Konkurencyjne warunki

Konkurencyjne warunki

Dedykowana oferta tylko
dla klientów Apfino

POZNAJ USŁUGĘ

Czym jest faktoring online?

Życie gospodarcze średniej i dużej firmy

Faktoring to usługa finansowania faktur, która – komfortowo i bez żadnych napięć płatniczych – pozwala przedsiębiorstwu sprzedawać swoje towary i usługi z odroczonym terminem płatności. Bez względu na to, jak długiego odroczenia w zapłacie za dostawę oczekują odbiorcy – czy jest to 30, 60, 90 czy 120 dni – korzystając z faktoringu, płatność uzyskujesz od razu lub wtedy, kiedy jest Ci ona potrzebna.

Dzięki faktoringowi szybciej otrzymujesz należne środki, co daje dużą swobodę w prowadzeniu o wiele bardziej efektywnej polityki zakupowej i możliwość wykorzystania okazji biznesowych, jakie pojawiają się na rynku (np. nabycie większej partii surowców po niższej cenie).

Uwolnienie środków „zamrożonych” w fakturach jest w stanie zapewnić przedsiębiorstwu płynność finansową, która pozwoli mu działać efektywnie i ciągle się rozwijać. Faktoring to także sposób na uniknięcie zatorów płatniczych.

Jak działa faktoring?

Usługi faktoringowe polegają na tym, że firma faktoringowa wypłaca przedsiębiorcy zaliczkę z wystawionej przez niego faktury. Zaliczka faktoringowa najczęściej wynosi 80-90% wartości faktury brutto lub 100% wartości faktury netto. Pozostałą kwotę otrzymasz, gdy Twój klient ureguluje płatność za fakturę.

W procesie faktoringu biorą udział 3 podmioty:
• Faktor (firma faktoringowa),
• Faktorant (przedsiębiorca, który wystawia faktury z odroczonym terminem płatności),
• Dłużnik (kontrahent faktoranta).

Skorzystaj z faktoringu
Usługi faktoringu na platformie Apfino

POZNAJ FAKTORING ONLINE W APFINO

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu
na platformie Apfino?

Aktywacja usługi, wnioskowanie o limit i finansowanie faktur odbywa się całkowicie online – nie dostarczasz dokumentów papierowych ani nie odwiedzasz placówki stacjonarnej. Proces wnioskowania jest maksymalnie uproszczony, a pieniądze możesz otrzymać na konto nawet tego samego dnia.

Finansujesz dokładnie te faktury, które chcesz i kiedy tego potrzebujesz. Do faktoringu możesz zgłaszać faktury pojedynczo lub zbiorczo – to Ty zarządzasz swoim limitem faktoringowym.

Korzystasz z usługi na preferencyjnych warunkach – dedykowana oferta dla klientów Apfino jest korzystniejsza niż te dostępne na rynku.

Platforma Apfino oferuje Twojej firmie różne produkty finansowe w jednym miejscu – nie musisz już integrować się z wieloma systemami. Wygodnie zarządzasz płynnością finansową swojego biznesu w obrębie jednego portalu.

Usługi faktoringu na platformie Apfino

CZY WIESZ, ŻE…

Czy wiesz, że faktoring to bardzo popularne rozwiązanie finansowe, z którego korzystają małe, średnie i największe polskie firmy (także te notowane na giełdzie)? Z usług faktoringowych korzysta dziś ponad 22 tyś polskich przedsiębiorców, którzy przekazali do sfinansowania już 10,8 mln faktur (PZF, 2022).

Czy wiesz, że jedyne czego potrzebujesz, żeby korzystać z faktoringu online, to faktury z terminem płatności? Finansowanie faktoringowe nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń – hipotek, przewłaszczeń, zastawów. Jeżeli sprzedajesz z odroczonym terminem płatności, faktura dokumentująca sprzedaż jest wystarczającym zabezpieczeniem tej formy finansowania.

Czy wiesz, że większość polskich firm, które raz skorzystały z faktoringu, pozostają z nim na stałe, wbudowując faktoring w swój ekosystem finansowy? Faktoring online to doskonałe rozwiązanie wspomagające zarządzanie firmą. Jest bardzo pomocny we właściwym gospodarowaniu płynnością przedsiębiorstwa i daje możliwość regulowania własnych zobowiązań terminowo lub (w zamian za rabaty i skonta) przed terminem płatności.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zostaw swój numer telefonu – zadzwonimy do Ciebie!