fbpx

Jak aktywnie prowadzić biznes i zachować płynność finansową? Przyspiesz swój biznes z Apfino

Zobacz, jakie tematy poruszyliśmy podczas I edycji konferencji Przyspiesz swój biznes.

Płynność finansowa to niezwykle ważne pojęcie dla każdego przedsiębiorcy. Jest to zdolność podmiotu gospodarczego do spłacania wymaganych zobowiązań związanych ze stałą działalnością przedsiębiorstwa, takich jak zapłata kontrahentom za usługi lub towary, wypłata wynagrodzeń pracownikom czy uregulowanie płatności ZUS i US.

Można powiedzieć, że płynność finansowa jest podstawą funkcjonowania każdego biznesu – firma bowiem może wykazywać zysk, a jednocześnie nie mając płynności finansowej, może nie mieć zdolności spłaty bieżących zobowiązań, co grozi upadłością. Istotne jest, że mówiąc o płynności finansowej, mamy na myśli środki dostępne na rachunku bankowym. Pieniądze „zamrożone” w fakturach u klientów to niejako obietnica spłaty w przyszłości.

Jak zatem na co dzień dbać o płynność finansową swojego biznesu? Jakie są nowoczesne formy finansowania działalności gospodarczej, które z których szybko i wygodnie można skorzystać, nie wychodząc z domu?

Między innymi na te właśnie pytania odpowiedzą nasi eksperci podczas bezpłatnej konferencji online Przyspiesz swój biznes, która odbędzie się już 9 grudnia 2021! Wydarzenie skierowane jest do wszystkich przedsiębiorców – tych działających już od lat i tych, którzy robią pierwsze kroki w biznesie.
W czasie wydarzenia pojawi się jeszcze więcej istotnych kwestii z punktu widzenia przedsiębiorcy:

 • Jakie działania podejmować, aby firma stale się rozwijała?
 • Jak prowadzić działalność zgodnie z wytycznymi RODO?
 • Jak odzyskać należności z niezapłaconych faktur i utrzymać dobre relacje z kontrahentami?
 • Jak branża fintech wpływa na biznes w XXI wieku?

Prelegenci, którzy podczas konferencji podzielą się swoimi cennymi doświadczeniami to:

 • Szymon Negacz – trener sprzedaży, przedsiębiorca i podcaster (podcast, którego jest autorem, czyli Nowoczesna Sprzedaż i Marketing jest największą polską audycją poświęconą tej tematyce!),
 • Michał Pawlik – CEO SMEO S.A., wykładowca studiów MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego,
 • Jakub Wezgraj – radca prawny, ekspert w zakresie prawa ochrony danych osobowych, założyciel kancelarii ODOekspert,
 • Kamil Łyżwa – Menedżer ds. Projektów Strategicznych w firmie specjalizującej się w profesjonalnej windykacji polubownej Kaczmarski Inkasso,
 • Andrzej Przewięźlikowski – Wiceprezes Zarządu Comarch S.A.,
 • Łukasz Rozlach – Wiceprezes Zarządu Comarch Finance Connect (Apfino),
 • Paulina Powązka – Product Manager Apfino.

Patroni medialni:

Fintek.pl – serwis z aktualnymi informacjami z branży fintech w Polsce i na świecie. Codziennie pojawiają się tam nowinki, opinie oraz wywiady z ekspertami.

Erp-view.pl – portal, który prezentuje treści dotyczące rozwiązań IT w biznesie – trendy, innowacje i sposoby wdrożeń różnego rodzaju systemów informatycznych w firmach.

Biznes2biznes.com – platforma współpracy małych i średnich przedsiębiorstw, której celem jest ułatwienie kontaktów biznesowych, a także serwis z informacjami na temat funkcjonowania działalności.

Gazeta-msp.pl – ogólnopolski miesięcznik ekonomiczny, na łamach serwisu każdy przedsiębiorca znajdzie wiele informacji z działów, takich jak: finanse, reklama i marketing czy nowoczesne technologie.

magazynIT.pl – portal publikujący najnowsze wiadomości i case studies z rynku systemów ERP i MRP, CRM, Business Intelligence.

Erp24.pl – portal branży IT, na którym znaleźć można informacje dotyczące systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwami.

Teoriabiznesu.pl – portal informacyjny prezentujący aktualności ze świata biznesu i finansów.

Miesięcznik Finansowy Bank – główne pismo środowiska bankowo-finansowego w Polsce.

Alebank.pl – portal internetowy, który publikuje informacje z obszaru gospodarki i finansów. Wydawca Miesięcznika Finansowego Bank.

Organizatorami wydarzenia są: platforma Apfino oraz Comarch.

Partnerzy:

SMEO – innowacyjny FinTech dostarczający przedsiębiorcom usługę faktoringu w 100% online. Misją SMEO jest wspieranie rozwoju mikro i małych przedsiębiorców, poprzez dostarczanie im dodatkowego źródła finansowania, dzięki któremu mogą zachować płynność finansową.

Kaczmarski Inkasso – ekspert z zakresu kompleksowego zarządzania wierzytelnościami. Zapewnia kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony transakcji handlowych, gwarantując wysoki standard zarządzania wierzytelnościami. Działania prowadzone są zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk opracowanymi przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych, którego firma jest członkiem.

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej rejestracji:

Zapisz się na newsletter

Nie przegap wartościowych informacji ze świata finansów i biznesu!

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.