fbpx
Menu
Menu

Twoje dane są u nas bezpieczne!

W Apfino przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa danych. Wraz z naszymi Partnerami stosujemy szereg działań, które gwarantują ochronę powierzanych nam danych.

Bezpieczeństwo danych firmy w platformie Apfino

Kontomatik

Wnioskując o usługę faktoringu online niezbędnym krokiem jest potwierdzenie tożsamości oraz weryfikacja zdolności faktoringowej. Proces ten odbywa się za pomocą usługi Kontomatik, która w bezpieczny i jednorazowy szyfrowany sposób połączy się z Twoim bankiem, aby pobrać historię Twoich rachunków.

Dzięki aplikacji Kontomatik SMEO ma możliwość błyskawicznego zbadania konta bankowego, bez konieczności wykonywania przez Ciebie jakiegokolwiek przelewu, przesyłania wyciągów bankowych czy wizyty w placówce instytucji finansowej. Pobrana zostaje historia konta, a system w sposób automatyczny dokonuje oceny.

Kontomatik spełnia rygorystyczne wymagania Unii Europejskiej w kwestii przetwarzania danych i silnego uwierzytelniania. Przepływy na koncie oraz dane adresowe są pobierane jednorazowo i nie zostaną nigdzie zapisane ani przekazane innym podmiotom. Dane do logowania nie są w żaden sposób pobierane.

Chmura Comarch

System umieszczony w chmurze nie wymaga zakupu i instalacji dodatkowego sprzętu czy oprogramowania. Wszystkie działania możesz wykonywać gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz, posiadając tylko komputer lub smartfon oraz dostęp do Internetu. Zarządzanie firmą za pomocą chmury to oszczędność pieniędzy i czasu, a także pewność korzystania z rozwiązań zawsze zgodnych z aktualnymi przepisami.

Comarch jest największym dostawcą usług chmurowych w Polsce. 29 tys. firm korzysta już z tego typu rozwiązań, oferowanych przez grupę Comarch. Najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantuje globalna sieć centrów danych, zgodnych z wiodącymi standardami. Zabezpieczenia oferowane przez Comarch są bezpieczniejsze niż te, które przedsiębiorstwo może zapewnić we własnym zakresie.

Chmura Comarch to polskie rozwiązania, które wyróżnia: support w języku polskim, lokalizacja serwerów w naszym kraju, przechowywanie i przetwarzanie danych zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami.

Czy dane w chmurze są bezpieczne? - Apfino

Działania partnerów

Firma SMEO S.A., dostawca usługi faktoringu, jak i firma Kaczmarski Inkasso, dostarczający usługę windykacji, w swoich działaniach stosują się do Zasad Dobrych Praktyk Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Systemy naszych Partnerów są zgodne z aktualnymi normami i standardami, a dane przechowywane i przetwarzane są w sposób bezpieczny, spełniając wszelkie wymogi prawne.