fbpx

W Apfino przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa danych. Stosujemy szereg działań, które gwarantują ochronę powierzanych nam danych.

Bezpieczeństwo danych firmy w platformie Apfino

Bezpieczeństwo jest w Twoich rękach

Pamiętaj, że ochrona danych osobowych to ważne zadanie dla każdego użytkownika Internetu. Oto kilka zasad, które pomogą Ci zadbać o bezpieczeństwo w sieci:

  • Stosuj silne hasła i nie udostępniaj ich nikomu,
  • Nie zostawiaj swoich urządzeń elektronicznych, jak telefon czy laptop bez nadzoru,
  • Korzystaj z blokady ekranu telefonu np. PIN-em lub czytnikiem linii papilarnych,
  • Unikaj logowania się do banku lub poczty elektronicznej w otwartych sieciach (darmowych hot spotach),
  • Regularnie aktualizuj system operacyjny urządzenia,
  • Nie klikaj w linki i nie otwieraj załączników w mailach lub SMS-ach od nieznanych nadawców,
  • Zachowuj ostrożność podczas udostępniania swoich danych osobowych – np. nie publikuj zdjęć dokumentów w sieci

Chroń firmowe dane przed cyberprzęstępcami

Na czym najczęściej polegają cyberataki? Jak się przed nimi chronić? Zapoznaj się z odcinkiem naszego podcastu Przyspiesz biznes pt. Jak chronić swoją firmę w internecie?, w którym rozmawiamy z ekspertem na temat cyberbezpieczeństwa w biznesie.

Dwuetapowa weryfikacja w Apfino

Podczas rejestracji na platformie Apfino poprosimy Cię o podanie numeru telefonu do weryfikacji dwuetapowej. Jest to rodzaj autoryzacji, który podczas logowania do konta wymaga, oprócz loginu i hasła, wpisania także kody weryfikacyjnego, który zostanie dostarczony SMS-em na podany numer telefonu.

Weryfikacja dwuetapowa (2FA) to:

✅ Zabezpieczenie, zwiększające bezpieczeństwo logowania,

✅ Dodatkowa ochrona w przypadku utraty hasła,

✅ Metoda unikania ataków oszustów (tzw. phishing i brute force),

✅ Możliwość autoryzacji tożsamości na różnych urządzeniach.

Chmura Comarch

System umieszczony w chmurze nie wymaga zakupu i instalacji dodatkowego sprzętu czy oprogramowania. Wszystkie działania możesz wykonywać gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz, posiadając tylko komputer lub smartfon oraz dostęp do Internetu. Zarządzanie firmą za pomocą chmury to oszczędność pieniędzy i czasu, a także pewność korzystania z rozwiązań zawsze zgodnych z aktualnymi przepisami.

Comarch jest największym dostawcą usług chmurowych w Polsce. 38 tys. firm korzysta już z tego typu rozwiązań, oferowanych przez grupę Comarch. Najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantuje globalna sieć centrów danych, zgodnych z wiodącymi standardami. Zabezpieczenia oferowane przez Comarch są bezpieczniejsze niż te, które przedsiębiorstwo może zapewnić we własnym zakresie.

Chmura Comarch to polskie rozwiązania, które wyróżnia: support w języku polskim, lokalizacja serwerów w naszym kraju, przechowywanie i przetwarzanie danych zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami.

Czy dane w chmurze są bezpieczne? - Apfino

Działania partnerów

Systemy naszych Partnerów są zgodne z aktualnymi normami i standardami, a dane przechowywane i przetwarzane są w sposób bezpieczny, spełniając wszelkie wymogi prawne.

Firma SMEO S.A., dostawca usługi faktoringu, jak i firma Kaczmarski Inkasso, dostarczający usługę windykacji, w swoich działaniach stosują się do Zasad Dobrych Praktyk Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Firma Blue Media posiada status krajowej instytucji płatniczej nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz posługuje się certyfikatem PCI DSS, umożliwiającym przetwarzanie danych kartowych w systemach informatycznych i bramkach płatniczych.